Anhydritové zálivky

ANHYDRITOVÝ LITÝ POTĚR ANHYLEVEL

Anhylevel je samonivelační podlahový potěr na bázi síranu vápenatého (anhydritu ). AnhyLevel se vyznačuje snadnou zpracovatelností, rychlou pokládkou a vysokou finální pevností.
Umožňuje vytvoření dokonale rovné podlahové plochy pod finální nášlapné vrstvy. Anhydritové podlahy jsou AnhyLevel jsou díky vysoké tepelné vodivosti ideálním řešením pro maximální efektivitu systémů podlahových topení. 

V dnešní době se použití potěru AnhyLevel řadí mezi nejspolehlivější podlahové technologie s výraznou eliminací vzniku poruch v podlahových konstrukcích.

Anhydritový potěr AnhyLevel je vhodný pro:

bytové domy
rodinné domy
kanceláře
školy
obchody
tělocvičny
sportovní haly
lehký průmysl

Obecné výhody potěru AnhyLevel

AnhyLevel zlepšuje možnost regulace teploty a účinnost podlahového topení díky své vysoké tepelné vodivosti 1,8W/mK
Minimální roztažnost a smrštění – omezení nutnosti přípravy a provádění dilatací v potěrech AnhyLevel
AnhyLevel nepraská a nedeformuje se při zrání
Vysoká pevnost potěru AnhyLevel – pevnost v tahu za ohybem je min.2x vyšší než u tradičních cementových potěrů. Pevnost v tlaku není u AnhyLevel závislá na zhutnění.
AnhyLevel nevyžaduje vyztužení – snadnější provádění a eliminace závad nevhodně umístěných výztuží.
Snadný a rychlý transport anhydritového potěru na místo pokládky bez omezení a znečištění stavby
Realizace potěru AnhyLevel je čistá a bezprašná
Samonivelační schopnost – snadné dosažení dokonalé roviny povrchu potěru AnhyLevel
AnhyLevel umožňuje redukce tloušťky potěru – nižší zatížení konstrukce, možnost lepšího využití tepelné i kročejové izolace
Pochůznost potěru AnhyLevel je již po 24 hod a zatížitelnost po 4-5dnech

PODLAHOVÉ TOPENÍ S ANHYDRITOVÝM POTĚREM

Základním požadavkem na úsporné podlahové topení je dosažení co největší topné efektivity. 

To znamená, aby podlahové topení dosáhlo v co nejkratší době zahřátí vytápěného prostoru – minimalizovat objem ohřívaného materiálu, zkrátit dobu plného výkonu zdroje tepla minimalizovat tepelné ztráty do podkladních vrstev.

AnhyLevel je anhydritový potěr s nejlepší tepelnou vodivostí na českém trhu ( součinitel tepelné vodivosti =1,8W/mK)

Anhydrit AnhyLevel – výhody pro podlahové topení

Rychlé prohřátí podlahy díky vysoké tepelné vodivosti AnhyLevelu : 1,8W/mK
Snížení množství materiálu nad rozvody podlahového topení – podlahové topení ohřívá méně materiálu. Konstrukce podlahy
Snížení tepelných ztrát podlahového topení do podkladu – možnost zvýšení vrstvy tepelné izolace při stejné konstrukční výšce
Homogenní struktura – směs neobsahuje vzduchové póry což zaručuje max.efektivitu podlahového topení
Vynikající zatékavost – 100% obalení rozvodů – podlahové topení má dokonalý přenos tepla z média do potěru a do prostoru
Již po 7 dnech je možno spustit podlahové topení a zahájit vysušování ( u cementových hmot nejdříve po 21 dnech)
Znatelná finanční úspora nákladů za vytápění
Anhydrit snižuje tloušťku podlahy s podlahovým topením
Vysoká reálná pevnost v tahu za ohybu umožňuje zredukovat tloušťku anhydritové podlahy nad rozvody podlahového topení na min.35 mm ( cementový potěr min.45 mm) Tímto je dosaženo až 25% snížení objemu hmoty vyhřívané podlahovým topením. Je-li doba prohřátí cementového potěru ( betonové mazaniny) cca 3,5 hodiny, pak u anhydritového potěru AnhyLevel činí tato doba pouze cca 1,5 hodiny. Tím je výrazně zkrácená doba plného výkonu tepelného zdroje pro podlahové topení a je lépe využita činnost tepelných čidel pro regulaci systému podlahového topení.
Anhydritový potěr AnhyLevel – doba prohřátí cca 1,5hodiny
Tradiční cementový potěr – doba prohřátí 3,5hodiny
Anhydrit snižuje tepelné ztráty podlahového topení
Ušetřenou výšku vrstvy potěru anhydritové podlahy AnhyLevel je možno využít k navýšení tloušťky izolace, a tím výrazně snížit ztrátu tepelné energie v důsledku ochlazování podlahového topení spodní konstrukcí.Oproti tradiční podlahové betonové mazanině je tloušťka litého potěru snížena o cca 1,5 cm.

Snížení ztrát tepelné energie do podkladu se projeví ve značné úspoře nákladů za provoz podlahového topení.
Podlahové topení – předávání tepla
Vysoká konzistence (tekutost) a způsob zpracování podlahových litých potěrů zajišťují dokonalou hutnost bez obsahu vzduchových pórů, které zpomalují postup tepla v podlahovém potěru. Velký obsah vzduchových pórů je běžný u tradičních cementových potěrů a podlahových betonových mazanin, kde rozvody podlahového topení nedovolují směs řádně mechanicky zhutnit. Konzistenci cementových směsí sice lze zvýšit použitím plastifikátorů, avšak se zvyšujícím se množstvím dochází k výraznému zhoršení zpracovatelnosti – směs je lepivá.

Dokonalou zatékavostí směsi AnhyLevel jsou rozvody podlahového topení 100% obaleny a přenos tepla z topného media do potěru je bez ztrát a zpomalení – nedochází k vyhřívání vzduchových dutin okolo rozvodů podlahového topení. Tradiční cementové potěry toto neumožňují a omezená plocha k předání tepla z podlahového topení do potěru způsobuje nutnost delšího plného výkonu tepelného zdroje.

Podlahové topení a spolehlivost podlahy

Anhydritový potěr na podlahovém topení umožňuje díky vysoké kvalitě povrchu přímou pokládku podlahové krytiny – nejčastěji dlažby. Je-li na podlahové topení použit cementový potěr (podlahová betonová mazanina), je nutno počítat s přirozeným kroucením potěru nebo s horší zpracovatelností a kvalitou povrchu (při pokládce pohyb systémových desek podlahového topení, nadmíra plastifikátoru, zručnost řemeslníků). 
To přináší potřebu dodatečného dorovnání povrchu podlahy, např. samonivelační stěrkou. V tomto případě ovšem vzniká nebezpečí vzniku poruch při provozu podlahového topení, kdy každý materiál vykazuje jinou roztažnost nebo smrštění (anhydrit, cementový potěr, samonivelační stěrka, lepidlo. Dlažba). Nejčastějším nebezpečím je odskočení samonivelační stěrky.
Podlahové topení – porucha vyrovnávací samonivelační stěrky
Je-li dlažba pokládána na nerovný podklad, je nutno provádět dodatečné vyrovnání lepidlem. Tím ovšem vznikají mezi dlažbou a potěrem vzduchové mezery a teplo podlahového topení není v dostatečné míře předáváno do prostoru. Navíc jakékoliv dynamické zatížení dlažby (např.úzkými podpatky dámských bot) znamená vznik prasklin.
Závěr
Podlahové topení přímo vyžaduje co nejjednodušší podlahovou skladbu (sendvič) pro celkovou spolehlivost celé podlahy. To při dnešních požadavcích a možnostech zaručuje takřka pouze použití moderních podlahových směsí, jako jsou anhydritové podlahy AnhyLevel.

Je-li systém podlahového topení realizován v trvale velkých provozech (např.u bazénů), lze anhydritovou podlahu AnhyLevel nahradit cementovým litým potěrem CemLevel.
10 DŮVODŮ PROČ BÝT S NÁMI
NEZÁVAZNÁ NÁVŠTĚVA TECHNIKA NA STAVBĚ
Na základě možností a požadavků zákazníka vybereme nejefektivnější řešení.
PROJEKTOVÁ PŘÍPRAVA
Zpracujeme projektovou dokumentaci jak pro stavební povolení tak prováděcí projekt. Cenu projektu odečteme z ceny zakázky.
KOMPLETNOST DODÁVKY
Pokládka tepelných izolací, montáž podlahového topení, zalití anhydritem a montáž zdroje vytápění.
ODBORNOST A KVALITA
Všechny dodávky jsou prováděny vlastními proškolenými zaměstnanci a z ověřených materiálů, které zaručují dlouhou životnost.
NADSTANDARTNÍ ZÁRUKY
Stojíme si za svojí prací, proto se nebojíme poskytnout záruku na montáž 3-5 let.
Záruka na tepelná čerpadla 5 let. To vše bez navýšení ceny.
SERVIS
Zajišťujeme vlastními zaměstnanci do 24 hodin, a to i v době víkendů a svátků.
SERIÓZNÍ JEDNÁNÍ
Ke každému zákazníkovi přistupujeme seriózně a férově. Zákazník to vždy ocení a my si toho vážíme.
OPRAVDU KONEČNÉ CENY
Naše cenové kalkulace jsou kompletní, proto v průběhu montáže nenastane navýšení ceny.
REFERENCE
Zajistíme vám nejvhodnější reference ve vašem regionu včetně možnosti osobní návštěvy domů vytápěných tepelným čerpadlem.
JISTOTA NA TRHU
Za více jak 20 let na trhu máme stovky spokojených zákazníků a instalací po celé České republice.
© 2024 Josef Balous | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů